04 серпня 2021 року Мапа сайту

Калашніков Дмитро Вікторович

Кандидат медичних наук

Куратор виховної роботи на кафедрі

Виховна робота є важливим видом діяльності кафедри і спрямована на вдосконалення педагогічної кваліфікації професорсько-викладацького складу кафедри і підвищення наукового рівня викладання з метою вдосконалення підготовки висококваліфікованих кадрів, формування наукового світогляду у студентів, виховання у них активної життєвої позиції. У виховній роботі кафедри бере участь увесь професорсько-викладацький склад кафедри. З метою вдосконалення й обговорення питань виховної роботи на кафедрі проводяться семінари. Засідання відбуваються   1-2 рази на семестр. На семінарі складаються основні документи планування виховного процесу на поточний навчальний рік, обговорюються загальні питання з проблеми виховання у вищій школі, затверджуються плани кураторів.    Обговорення проводиться за широкої творчої участі усього складу кафедри. Основною задачею є об’єднання виховних методів, загальних психолого-педагогічних впливів на особистість студента з метою комплексного виховання.

На лекціях і практичних заняттях розробляються і запроваджуються засоби, спрямовані головним чином на освоєння наукової, духовної, моральної культури на основі навчального матеріалу.

Навчальний процес подається як цілісний, в якому використовуються всі види виховання з метою позитивного впливу на особистість студента. Особливої актуальності це набуває на даному етапі розвитку країни і великих перетворень у вищій школі.

На лекціях і практичних заняттях популяризуються наукові і життєві позиції видатних ортопедів-стоматологів. Обговорюється позитивний досвід виховної і кураторської роботи викладачів кафедри.

Значну увагу колектив кафедри приділяє вихованню майбутніх спеціалістів, залучаючи їх до науково-дослідної роботи, виступів на конференціях, участі у виставках та конкурсах.

Кафедра пропедевтики ортопедичної стоматології нашої академії започаткувала волонтерський проект «Подаруй  посмішку» та продовжує її за підтримки студентського самоврядування та ННЛП «Стоматологічний центр». Суть проекту полягаєу безкоштовному протезуванні частковими та повними знімними пластинковими протезами осіб, що потребують соціальної опіки.  Кваліфікована ортопедична допомога надаватиметься студентами 3 курсу стоматологічного факультету та викладачами кафедри пропедевтики ортопедичної стоматології.  За подробицями  звертатися до викладачів які ведуть практичні заняття в академічних групах.

Викладачі кафедри – куратори академічних груп на стоматологічному факультеті. Згідно плану вони проводять зустрічі зі студентами, де розглядаються такі питання: підвищення загальної культури, морального і фізичного вдосконалення, виховання кращих якостей громадянина, формування національної свідомості. Для цього були організовані диспути, відвідування музеїв, театрів, зустрічі з громадськими діячами та видатними фахівцями академії.

Регулярно відвідуються гуртожитки з метою ознайомлення з побутовими умовами проживання студентів. Викладачі кафедри беруть активну участь у виховних заходах академії. Студенти відвідують виставки, презентації, що проводяться у місті.

На початку навчального року, керуючись Планом виховної роботи академії на 2019-2020 навчальний рік (протокол №1), затвердженим 30 серпня 2019 року та кафедральним протоколом № 2 від 12.09.19р.  кураторами груп 2  курсу факультету підготовки іноземних студентів призначені:   16 групи  – асистент Зубченко С.Г., 17 групи – асистент   Тончева К.Д., 14 групи  – асистент Малюченко М.М.,  13 групи – доцент Оджубейська О.Д.,  15 групи  – асистент Запорожченко І.В., 23 групи (англ.) – асистент Коробейнікова Ю.Л., 24 групи (англ.), – асистент Циганок О.В.,  25 групи (англ.), – доцент Козак Р.В. Кураторами груп 3 курсу: 34 групи (англ.) – доцент Коробейніков Л.С., 35 групи (англ.)  – доцент Рамусь М.О., 36 групи (англ.)  – доцент Кіндій Д.Д., 37 групи (англ.)  – асистент Калашніков Д.В.,     38 групи (англ.)  – асистент Зубченко С.Г.    Інформація про кураторів представлена на стенді по виховній роботі та сайті кафедри.

 На кафедрі в наявності є вся необхідна документація по виховній роботі:

 • нормативна документація з виховної роботи;
 • план виховної роботи кафедри;
 • протоколи засідань кафедри, на яких обговорювались питання виховної роботи;
 • індивідуальні плани роботи викладачів: розділ «Виховна робота»;
 • списки кураторів груп;
 • щоденники кураторів;
 • план фіксованих виховних годин та їх тематика;
 • сценарії проведення виховних заходів колективу кафедри: академічних, факультетських та кафедральних;
 • наявність інформаційно-виховних стендів;
 • робота колективу кафедри за напрямками;
 • участь колективу кафедри в регіональних, міських та академічних виховних закладах.

Стенд містить план виховної роботи, списки кураторів та інформацію для кураторів про методи проведення виховних заходів та тематичну інформацію для студентів, що регулярно поновлюється. Ще інформація про виховну роботу розміщена на сайті кафедри у відповідному розділі.

         Кафедра пропедевтики ортопедичної стоматології завжди бере участь в регіональних та загально міських заходах з нагоди державних свят та пам᾽ятних дат:

- етнофестивалі «Полтава вишивана» до дня міста Полтави –  вересень;

- в покладанні квітів та урочистостях з нагоди святкування дня міста Полтава.  – 23 вересня;

 

- Дня захисника України – 14 жовтня;

- Дня народження Тараса Шевченка;

На кафедрі проводиться активна боротьба за здоровий спосіб життя. Територія навколо бази  кафедри оголошена вільною від паління і відповідно позначена знаками заборони, також в листопаді 2019 року співробітники кафедри разом зі студентами провели озеленення та наведення ладу на території навколо кафедри та студентських гуртожитків № 1 та 2. Було висаджено 5 кущів троянд.

26.11.2019 співробітники кафедри прийняли активну участь шляхом дарування авторських посібників з сестринської справи в стоматології для преміювання переможців та участю в журі  в обласному конкурсі професійної майстерності студентів медичного відділення медичного коледжу академії, студентів відділення «Медична справа» медичного коледжу м. Кременчука і студентів сестринської справи медичного училища м. Лубен у рамках Регіонального проекту професійної майстерності, присвяченого Всесвітньому дню боротьби зі СНІДом, організованому УМСА, первинною профспілковою організацією УМСА, кафедрою пропедевтики хірургічної стоматології УМСА.

         Брали участь у святкуванні  Нового року разом з стоматологічними кафедрами в «Подіумі» 20 грудня 2019 року.

         На день стоматолога 9 лютого в фантомному класі на базі нашої кафедри викладачі провели майстер-клас по                       препаруванню зуба під металокерамічну коронку для студентів 3 курсу факультету підготовки іноземних студентів. 

        

  

Чоловіки кафедри привітали жінок колег зі святом 8-го Березня шляхом вручення подарунків.

 

Співробітники кафедри з студентами факультету підготовки іноземних студентів передали в Комунальний обласний медичний заклад «Шпиталь інвалідів війни» близько 100 пачок крему «Корега» для фіксації знімних пластинкових протезів.

На базі фантомного класу 20 березня зусиллями кафедри з залученням представників стоматологічного факультету та стоматологічних кафедр був проведений «СТОМАТОЛОГІЧНИЙ КВЕСТ – 2020» з онлайн трансляцією в офіційній групі кафедри PropOrtStom на сторінці FACEBOOK з врученням учасникам цінних подарунків.      

 

З 2014 року співробітники кафедри приймають активну участь у волонтерський допомозі бійцям АТО, як в загально академічних заходах (здача коштів, придбання анестетиків,та інших стоматологічних матеріалів і інструментів для стоматологічної допомоги, тощо.) так і в індивідуальних, це співпраця з благодійним фондом «УКРОП Дентал» який надає стоматологічні послуги військовослужбовцям в зоні АТО  (надання стоматологічних матеріалів). Восени 2015 року кафедра започаткувала та продовжує проект разом зі студентським самоврядуванням та ННЛП «Стоматологічний центр» про запобіганню інвалідізації (вторинна адентія) малозабезпечених верст населення шляхом безкоштовного протезування повними та частковими знімними пластинковими протезами.

В лютому 2019 року співробітники кафедри з студентами факультету підготовки іноземних студентів прийняли активну участь у  благодійній акції «одежиНа»  шляхом збору речей для  малозабезпечених верст населення.

Взимку куратори зі студентами повісили 2 годівнички для птахів на деревах біля кафедри.

У лютому 2019 році кафедра передала велику кількість наукових фахових журналів, методичних посібників, підручників та іншої наукової літератури  до фонду бібліотеки  «УМСА».  14 лютого до міжнародного дня  «Подаруй книгу» проф. Король Д.М., доц. Рамусь М.О., доц. Козак Р.В. презентували студентам 3 курсу авторські посібники з ортопедичної стоматології.      

     

     

В цьому учбовому році куратори зі своїми групами неодноразово проводили акцію проти розповсюдження наркотиків шляхом зафарбовування на фасадах будівель в районі вулиці Навроцького реклами телефонів розповсюджувачів наркотиків.

10 березня ас. Тончева К.Д., та ас. Калашніков Д.В. зі студентами             2 курсу факультету підготовки іноземних студентів поклали квіти до пам’ятника Тараса Шевченко з нагоди його дня народження.

          В вересні 2019 року  та в квітні 2020 колектив кафедри прибрав місце поховання та поклав квіти на могилу свого колеги ветерана Другої світової війни к. мед. наук Грімова А.В. 

7 травня колектив кафедри разом зі студентами провели онлайн зустріч та привітали учасника бойових дій в зоні АТО старшого лейтенанта першого батальйону спеціального призначення національної поліції України Болдирева Віктора Володимировича з нагоди Дня Перемоги над нацизмом в роки другої світової війни.

Протягом навчального року кураторами проводилися індивідуально-інформативні виховні години, забезпечувався контроль за відвідуванням занять та успішністю студентів в закріплених групах. Тематика індивідуальних виховних годин включала інформацію про державні свята, визначені події у м. Полтаві, історичний екскурс по Полтаві.

 

Викладачі проводили бесіди зі студентами по запобіганню девіантної поведінки, проявам ксенофобії, расової та етнічної дискримінації та шкідливих звичок: тютюнопаління, вживання алкоголю, наркотиків. 

Виховування почуття національної свідомості,  громадянської гідності та підвищення культурного рівня проводиться також і на практичних заняттях. Питання здорового образу життя, профілактики ВІЛ – інфекції, туберкульозу та вірусних гепатитів, охорони навколишнього середовища та формування сімейних цінностей обговорюються у контексті тематики занять та у позааудиторний час.

         Відповідно до плану засідань кафедри куратори регулярно звітують про проведену роботу.

 

 

 

Виховна робота (Основна інформація) ПЕРЕНЕСІТЬ ЗАХОДИ У РОЗДІЛ

Виховна робота (Основна інформація) ПЕРЕНЕСІТЬ ЗАХОДИ У РОЗДІЛ

Виховна робота (Основна інформація) ПЕРЕНЕСІТЬ ЗАХОДИ У РОЗДІЛ